Sosyal, Kültürel Yaşam ve Spor Olanakları

» Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı » Sosyal, Kültürel Yaşam ve Spor Olanakları

Sosyal Kültürel Yaşam ve Spor Olanakları

 

Toros Üniversitesi şiarında da belirttiği üzere “Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde” bir vizyon ile hareket etmektedir. Öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerine katkı sunacak bilimsel, sosyal ve kültürel programları desteklemektedir. Öğrencilerin mesleki gelişimlerine yardımcı olacak alanında uzman kişileri öğrencilerle buluşturarak onların kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak her türlü organizasyonun içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle yıl içerisinde çeşitli konferanslar, paneller düzenlenmekte bu düzenlenen etkinlikleri de üniversite bünyesinde oluşturulan öğrenci kulüpleri üzerinden yapmaya özen gösterilmektedir.

Öğrenci TopluluklarıÜniversitemiz bünyesinde;İnşaat Mühendisliği Öğrenci Topluluğu

Çocuk Gelişimi Topluluğu

Fotoğrafçılık Topluluğu

Tiyatro Topluluğu

Atatürk'çü Düşünce Topluluğu

Satranç Topluluğu

Radyo Topluluğu

Sağlıklı Yaşam Topluluğu

Bilgisayar Bilimleri Topluluğu

Endüstri Mühendisliği ve Verimlilik Topluluğu

Yaratıcı Eller Topluluğu

LÖSEV Toros Topluluğu

İngilizce Topluluğu

Genç Mimarlar Topluluğu

Elektrik - Elektronik Müh. Topluluğu

Atölye Topluluğu

Halk Sağlığı Topluluğu

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Topluluğu

Dans Topluluğu

Yeşilay Topluluğu

Yeniler Topluluğu

Psikoloji Topluluğu

Sağlık Yönetimi Topluluğu

Sosyal Kalkınma Topluluğu

Toros Doğa Sporları Topluluğu

Araştırma Geliştirme ve Kişisel Gelişim

Damla Topluluğu

Altın Eller Topluluğu

Müzik Topluluğugibi toplamda 29 topluluğumuz bulunmaktadır.

 

Öğrencilerimizin ve personelimizin beden ve ruh sağlıklarını korumak, topluma yararlı bireyler haline getirmek amacıyla, çağdaş yöntemlerle yeterli ve kaliteli düzeyde beslenme, barınma, sağlık, kültür, spor, psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti sunmak, sosyal ihtiyaçlarını karşılama misyonu ile hareket eden Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız toplulukların verimli işlemesi için öğrencilere her türlü desteği vermektedir.

 

Kütüphane

 

Öğrencilerimizin kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sunan üniversite kütüphanesinde; -10 bin 460 adet kitap, abone olunan basılı 365 dergi, elektronik 23 bin 287 dergi ve 14 adet de veri tabanı mevcuttur.

Spor Kompleksleri

 

12 adet sosyal kullanım alanının bulunduğu üniversitemizde 500 kişilik Kültür Merkezimiz ve 200 kişi kapasiteli konferans salonumuz bulunmaktadır. Ayrıca kampüslerimizde 2 adet kapalı spor salonumuz vardır. Spor Kompleksi 6278 m² kapalı alana sahiptir. İçerisinde Hentbol, Basketbol ve Voleybol sahaları yer almaktadır.

 

-1 adet kapalı spor salonu

- 1 adet kapalı yüzme havuzu

- 1 adet Squash Kortu(Duvar Tenisi)

- 1 adet Jimnastik Salonu

- 1 adet kapalı buz paten pisti

-Kafeterya, vitamin bar, büfe, sauna, hamam vb. sosyal faaliyet alanları bulunmaktadır.

 

Yayınlar:

 

Üniversitemiz yayınları ile de öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sunmaktadır. İktisadi- İdari ve Sosyal Bilimler Fakültemiz bünyesinde hakemli bir dergi olan Sosyal Bilimler Dergisi 5 yıldır yayın hayatına devam etmektedir. Ayrıca üniversitemizin her dönem çıkardığı Toros Vizyon dergisi de dönem içerisinde öğrencilerimizin etkinliklerini ön plana çıkarmaktadır. Yayınlarımız arasında öğretim elemanlarımız tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları da bulunmaktadır.