Kariyer Merkezi

» Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı » Kariyer Merkezi

Üniversitemizde kariyer günleri kapsamında öğrencilerimizin ve mezunlarımızın;  derslerde aldığı kuramsal bilgileri uygulamaya dönüştürmeleri, özgüven kazanmaları, farklı iş alanları hakkında kapsamlı bilgi edinerek, hangi alan için ne tür donanım ve birikim gerektiğini öğrenerek, geliştirmeleri gereken yetkinlikleri keşfederek, iş alanlarının evrensel boyutunu ve küresel geleceğini görerek, çalışabilecekleri iş alanını seçerken daha doğru kararlar alabilmeleri amaçlanmaktadır.

Toros Üniversitesi bu kapsamda Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü,  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Girişimci İnsan Kaynakları Grubu işbirliğinde 'Kariyer Günü' etkinlikleri düzenlenmektedir.

Üniversitemiz de öğrencilerimizin işgücü piyasasını tanımaları, 'CV-mülakat teknikleri', öğrenim hayatında deneyim kazanma ile girişimcilik konularında etkinlikler ve konferanslar düzenlenmektedir. iş kur, öğrencilerimize yönelik istihdamı ve kazanımlarını artıracak programlar ve uygulamalar tanıtmaktadır.