Meslek Yüksekokulu
Lojistik

Kuruluş Bilgileri
Lojistik Programı, 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında, Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü adı altında örgün öğretime başlamıştır.

Kazanılan Derece
Programı başarıyla tamamlayan mezunlara “Lojistik Meslek Elemanı” alanında Ön Lisans diploması verilir.

Derecenin Seviyesi
Ön Lisans

Kabul ve Kayıt Şartları
Adayların Lise ve dengi okul diplomasına sahip olması ve ÖSYM’nin uyguladığı merkezi sınavın (ÖSYS) ilgili alanından yeterli puanı almış olmak.

Önceki Öğrenmenin ( formal, in-formal, non-formal ) Tanınması Hakkında Kurallar
Toros Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler bazı derslerden belirli yönetmelikler çerçevesinde muaf olabilirler. İlgili yüksekokul/fakülte yönetim kurulu tarafından ders içeriğinin onaylanması ve süresi içinde başvurulması durumunda öğrenciler, derslerden muaf tutulacaktır.

Yeterlilik Koşulları ve Kuralları
Programda mevcut olan (toplam 120 AKTS karşılığı) derslerin tümünü başarıyla tamamlamak için 4.00 üzerinden en az 2.0 ağırlıklı not ortalaması elde etmek.

Program Profili
Toros Üniversitesi Lojistik Programı ile lojistik faaliyetlerinin yapıldığı alanlarda sektörlerin gereksinim duyduğu uzman ara elemanları yetiştirilir. Lojistik Programında öğrencilere, sektörde deneyimli uzmanların ve alanında başarılı öğretim elemanlarının desteğiyle 2 yıllık bir eğitim sunularak, sektördeki lojistik faaliyetlerinin yürütülmesine ve geliştirilmesine destek sağlamak için ihtiyaç duyulan uzman ara elemanı-iş gücü yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Mezunların İstihdam Profilleri
Mezunlarımız; Lojistik firmalarında görev alabilmektedirler. Üretim, Hizmet ve Satış Şirketlerinin Lojistik Birimleri Lojistik Şirketler (3. Parti Lojistik Hizmet Sağlayıcılar Kara, Hava, Deniz, Demiryolu ve Intermodal Taşımacılık Şirketleri

Üst Derece Programlarına Geçiş
Mezunlarımız DGS sınavında başarılı olarak Lisans seviyesinde eğitimlerine devam edebilirler

Sınavlar, Ölçme ve Değerlendirme
Bu programda; ara sınav, ödev, alıştırma, proje, uygulama ve dönem sonu sınavı gibi farklı değerlendirme yöntemleri uygulanmaktadır. Değerlendirme yöntemleri arasında klasik sınav, çoktan seçmeli sınav, ev ödevi, performans değerlendirme ve ürün değerlendirme yer alabilir.

Mezuniyet Koşulları
Programda mevcut olan (toplam 120 AKTS karşılığı) derslerin tümünü başarıyla tamamlayan ve 4.00 üzerinden en az 2 ağırlıklı not ortalaması elde eden, ve mesleki stajı ile hazırladığı staj raporundan geçer not alan öğrencilere LOJİSTİK Meslek Elemanı alanında Ön lisans diploması verilir.

Çalışma şekli
Tam Zamanlı

Bölüm Olanakları
Yönetim ve Organizasyon Bölümü Lojistik Programında, 3 öğretim görevlisi görev yapmaktadır. Programda tüm öğretim görevlilerinin bilgisayarı ve her odada internet bağlantısı bulunmaktadır.

Adres ve İletişim Bilgileri
Bölüm Başkanı Öğr. Gör. HÜLYA GÜNDOĞDU
Bölüm Diploma Eki / AKTS Koordinatörü Öğr. Gör. AYŞE GÜNGÖR
Adres 45 Evler Kampüsü Bahçelievler Mahallesi 16. Cadde No: 77, 33140 Yenişehir / Mersin, Türkiye
Posta Kodu 33140
Telefon +90(324) 325 33 00
Fax +90(324) 325 33 01
Web Adresi http://bologna.toros.edu.tr/?id=/programme&program=81
E-Posta [email protected]
Ülke Türkiye Cumhuriyeti
İl Mersin
İlçe Yenişehir